Dobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzistaDobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzista
O namaUsluge CentraProizvodi CentraSavetovanja i seminariNasi rezultatiNasi klijenti
Arhiva vesti
DOZVOLA ZA RAD PENZIJSKOM FONDU DDOR PENZIJA PLUS:

Narodna banka Srbije izdala je dozvolu za rad i dozvolu za organizovanje i upravljanje dobrovoljnim penzijskim fondom Društvu za upravljanje dobrovoljnim penzijskim fondom DDOR Penzija plus iz Novog Sada, čiji je osnivač Akcionarsko društvo za osiguranje i reosiguranje DDOR Novi Sad, saopštila je juče NBS. U Srbiji sada ima četiri društva za upravljanje dobrovoljnim penzijskim fondovima koja mogu sa građanima da zaključuju ugovore o članstvu u dobrovoljnim penzijskim fondovima. Izvor:"Danas".

INVESTICIONI FONDOVI SLEDEĆI KORAK SOSIJETE ŽENERAL BANKE:

U ovoj godini naša banka je odobrila najviše subvenicioniranih stambenih kredita, čak 28,34 odsto svih odbrenih kredita u Srbiji, a od 24 miliona evra kredita koji su osigurani kod Nacionalne korporoacije, 9,5 miliona evra su krediti ove banke, izjavio je na jučerašnjoj konferenciji za novinare Miroslav Rebić, izvršni direktor za poslove sa stanovništvom Sosijete ženeral banke. Dragoslav Veličković, direktor brokersko - dilerskog odeljenja Sosijete ženeral banke je, uz napomenu da je Sosijete ženeral banka bila prva banka koja se 2003. godine uključila na Beogradsku berzu i da danas ima više od 9.000 klijenata sa kojima radi na trgovanju hartijama od vrednosti, najavio za iduću godinu uključivanje ove banke u formiranje investicionih i dobrovoljnih penzijskih fodnova, i uvođenje strukturiranja investicija kao novog proizvoda na ovom tržištu. Izvor:"Danas".

Srbija među najzaduženijim zemljama:

Po merilima domaćih i međunarodnih finansijskih organizacija, Srbija spada među najzaduženije zemlje u tranziciji, sa ukupnim javnim dugom od 12,2 milijarde dolara na kraju oktobra. U odnosu na 2000. godinu, ukupan spoljni i unutrašnji dug Srbije manji je za milijardu dolara, pokazuju podaci objavljeni u poslednjem broju Biltena javnih finansija, publikacije koju izdaje Ministarstvo finansija. U trenutnoj strukturi državnog duga obaveze prema građanima i obaveze prema stranim kreditorima gotovo su izjednačene, a najveću stavku u celokupnom dugu čine potraživanja građana po osnovu stare devizne štednje koja premašuju četiri milijarde dolara. Pored duga građanima i stranim kreditorima, država, po osnovu pozajmica javnim preduzećima, za obnovu infrastrukture i zaštitu životne sredine, ima indirektne obaveze u iznosu od blizu milijardu dolara, prenosi Fonet. Inače, prema kriterijuma Svetske banke, država je visokozadužena ako je njen dug na kraju godine više od 2,2 puta veći od izvoza robe i usluga u toj godini. Sa izvozom od 6,2 milijarde dolara i dugom koji je na kraju 2005. godine prevazilazio 15 milijardi, Srbija je prošle godine bila zemlja visoke zaduženosti. Po stepenu zaduženosti među 26 zemalja u tranziciji Srbija će, uz Hrvatsku i Kirgiziju, ostati i dalje na samom vrhu. Izvor:"Glas javnosti".

"Mali" akcionari
Emitenti
Posrednici
Investitori
Proizvodi Centra
Arhiva vesti
Kontaktirajte nasKnjiga gostijuMapa sajta