Dobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzistaDobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzista
O namaUsluge CentraProizvodi CentraSavetovanja i seminariNasi rezultatiNasi klijenti
Arhiva vesti
Na pomolu rasplet krize u užičkom saobraćajnom preduzeću:
Nemačka kompanija kupuje Raketu?
Srđan Milanović, predsednik Štrajkačkog odbora užičkog preduzeća Raketa, čiji su radnicu već danima u štrajku, potvrdio je informaciju da je jedna nemačka kompanija zainteresovana da kupi većinski paket akcija ovog preduzeća, te da bi pregovori o tome mogli da se okončaju do 16. maja, ali nije želeo da otkrije o kojoj je kompaniji reč. - Pošto većinskim paketom akcija Rakete raspolaže Miloš Radenković, potrebno je da se između njih postigne dogovor o kupoprodaji. To je prilika za Radenkovića da prodajom svojih akcija konačno reši svoje probleme, ali i probleme 700 zaposlenih. Bilo kakvo uslovljavanje dovešće do definitivnog razlaza sa zaposlenima, jer drugog izlaza nema, pošto Radenković nije sposoban da kontroliše stanje u firmi, koja funkcioniše zahvaljujući angažovanju radnika - poručio je Milanović. Prema nezvaničnim informacijama Danasa, reč je o nemačkoj kompaniji Deyle Menagement sa sedištem u Študgardu, čija je osnovna delatnost turizam, a bavi se i organizovanjem javnog prevoza. Pored interesovanja za kupovinu akcija, ova kompanija namerava da investira u vozni park, opremu i obuku zaposlenih. Inače, radnici Rakete su i dalje u štrajku, pa se sa teškoćama odvija autobuski saobraćaj. Izvor: "Danas".

Pet evropskih operatera u trci za Mobi 63

Na tender za prodaju najmanje 70 odsto udela u srpsko-austrijskom preduzeću Mobi 63 i izdavanje 10-godišnje licence za mobilnu telekomunikacionu mrežu javilo se do petka pet evropskih mobilnih operatera, pišu Večernje novosti. Rok koji su Agencija za privatizaciju i Republička agencija za telekomunikacije ostavili zainteresovanima za prijavljivanje za javno nadmetanje ističe danas u 16 sati. Večernje novosti navode da su se do sada javile britanski Vodafon, Mobilkom Austrija, španska Telefonika, grčka Kosmo i norveški Telenord. "Svi oni su morali da preskoče uslov koji je Vlada Srbije odredila kao minimum - da imaju više od tri miliona mobilnih telefonskih pretplatnika, ostvareni profit u poslednjoj revidiranoj fiskalnoj godini veći od 500 miliona evra i da mogu da pruže dokaze o vlasništvu i strukturi upravljanja", piše beogradski dnevnik. Izvor: "Danas".

"Mali" akcionari
Emitenti
Posrednici
Investitori
Proizvodi Centra
Arhiva vesti
Kontaktirajte nasKnjiga gostijuMapa sajta