Dobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzistaDobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzista
O namaUsluge CentraProizvodi CentraSavetovanja i seminariNasi rezultatiNasi klijenti
Arhiva vesti
"Gaspromneft" razmatra preuzimanje dugova NIS u vrednosti od 250 mil EUR
U verziji ugovora koji je "Gazpromneft” dostavio NIS-u ostala je cena od 400 mil EUR za kupovinu 51% akcija, ulaganja od najmanje 500 miliona, ali je moguće i preuzimanje dugova od 250 mil EUR.

Ruska strana bi mogla da preuzme dugovanja NIS-a od oko 250 mil EUR, što znači da bi s tim novi partner praktično za 51% kapitala NIS-a platio oko 1,1 mlrd EUR. To se, neki bi rekli, poklapa sa procenom "Deloitte Srbija" koji je utvrdio da 100% kapitala NIS-a vredi 2,2 mlrd EUR.


G7 donela nacrt plana za rešenje finansijske krize
Industrijski najrazvijenije zemlje sveta, članice Grupe sedam (G7), preduzeće sve neophodne mere za rešavanje najteže finansijske krize u više od pola veka, saopšteno je u Vašingtonu.

Ministri finansija i šefovi centralnih bankara zemalja G7 saopštili su sinoć posle sastanka u Vašingtonu da je usvojen plan u pet tačaka za savldavanje kreditne krize koja je pogodila finansijska tržišta širom sveta.

SAD, Nemačka, Velika Britanija, Francuska, Japan, Italija i Kanada istakle su spremnost za "odlučnu akciju i korišćenje svih raspoloživih mera u borbi protiv ove krize", navodi se u saopštenju.


I Koridor 7 među prioritetima EU
Evropski Koridor 7, odnosno reka Dunav, otvara mogućnosti transporta i razvoja od Roterdama do Konstance i od Baltika do Crnog mora, što je „i politički i ekonomski od ogromnog značaja", rekao je predsednik Rumunije Trajan Basesku na konferenciji „Dunav-evropska reka budućnosti".

Evropska komesarka za regionalnu saradnju Danuta Hubner je saopštila da će Evropska unija već 2011. među svoje prioritete uvrstiti Koridor 7 i sveukupni razvoj područja duž Dunava.

Potpredsednik srpske vlade Božidar Đelić podsetio je na otvaranju konferencije da je Srbija nekoliko godina predsedavala Dunavskom komisijom, te da sve podunavske zemlje očekuju da se sprovede potpisani Beogradski protokol. To znači da se, kao glavni cilj, za 30 odsto poveća obim transporta robe Dunavom.

- Srbija može biti „srce Dunava" i kroz razvoj privrede i turizma - ocenio je Đelić i istakao da je pravo mesto za jednu „multimodularnu rečnu luku" između Beograda i Novog Sada.

- Na taj način Beograd i okolina bili bi logistički centar cele jugoistočne Evrope - kazao je on.

Đelić je ukazao na činjenicu da to znači da će EU izdvojiti i zamašna budžetska sredstva za projekte na Dunavu i u okviru Crnomorske unije.


"Mali" akcionari
Emitenti
Posrednici
Investitori
Proizvodi Centra
Arhiva vesti
Kontaktirajte nasKnjiga gostijuMapa sajta