Dobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzistaDobrodosli na sajt Medjunarodnog centra za razvoj finansijskog trzista
O namaUsluge CentraProizvodi CentraSavetovanja i seminariNasi rezultatiNasi klijenti
Arhiva vesti
Dobit kompanije Srbija Kargo u prvom kvartalu 2017. iznosila 275 miliona dinara
Državna kompanija za železnički prevoz robe Srbija Kargo u prvom kvartalu ostvarila je dobit od 275 miliona dinara, pre oporezivanja, čime je premašila plan.

Kako se navodi u saopštenju te kompanije, ostvarena dobit u prva tri meseca ove godine je ujedno i mnogostruko veća od dobiti koju je Srbija Kargo ostvario od januara do marta 2016. godine.

Prva tri meseca obeležilo je i nesmetano odvijanje železničkog saobraćaja i pored velikih vremenskih neprilika u Srbiji u tom periodu.

Na graničnom prelazu u Šidu Srbija Kargo je rešio i problem upada migranata u teretne vagone, a angažovanje profesionalnog obezbeđenja pokazalo se kao dobro rešenje, koje je donelo pozitivne efekte, navodi se u saopštenju.


Korejci bi da Nikolu Teslu pretvore u najveću vazdušnu luku na Balkanu
Aerodrom Incheon iz Južne Koreje planira da, ukoliko pobedi na tenderu za koncesiju Aerodroma Nikola Tesla, beogradski aerodrom postane glavni međunarodni aerodrom u regionu Balkana.

Zamenik ministra za civilno vazduhoplovstvo u Ministarstvu prostornog planiranja, infrastrukturе i transporta Južnе Korеjе Suh Hoon-taik kaže da imaju ozbiljnu nameru da učestvuju u koncesiji za Aerodrom Nikola Tesla.

- Mi hoćemo da pokažemo da smo ozbiljno zainteresovani za ovaj projekat. Spremni smo da naše iskustvo i znanje primenimo i na srpskom aerodromu - rekao je on i izrazio uverenje da bi takav posao bio dobar i za Srbiju i Južnu Koreju.

Hoon-taik je rekao da će napraviti strategiju kako da Nikola Tesla postane glavni međunarodni aerodrom u regionu Balkana i dodao da bi oni takođe bili spremni da što brže proširuju kapacitet beogradskog aerodroma.

- Čuli smo da se svake godine povećava broj korisnika aerodroma za oko 7%. Po tome moramo napraviti neki dobar plan da uskladimo sa povećanjem kapaciteta, ali i da pružimo što bolje i kvalitetnije usluge za putnike - rekao je on.

Hoon-taik je naglasio da u Koreji postoje dve akademije za obuku, od kojih je jedna na aerodromu Incheon, u kojima se obučavaju stručnjaci za civilnu avijaciju, a to bi, kako je ocenio, bilo korisno i za stručnjake iz Srbije.

- Naše znanje i iskustvo u upravljanju i vođenju aerodroma spremni smo da podelimo sa stručnjacima u Srbiji - rekao je on.

Aerodrom Incheon kod Seula sagrađen je između dva ostrva, na moru. Prošle godine imao je operativni prihod od jedne milijarde evra, a 2016. je dvanaestu godinu uzastopno dobio nagradu za najbolji aerodrom na svetu na osnovu istraživanja Međunarodnog aerodromskog saveta (ACI – Airport Council International).

Plan razvoja aerodroma Incheon odvija se u pet faza. Taj aerodrom ima kapacitet od 60 miliona putnika godišnje, a kada se završi sadašnja, treća faza, mogao bi da usluži 72 miliona putnika.


Koreans to turn Nikola Tesla into biggest Balkans airport
The South Korean Incheon Airport is planning to turn the Belgrade Airport into the main international airport in the Balkans if it wins at the tender for the concession.

Deputy Minister of the Civil Aviation Office at the Ministry of Land, Infrastructure and Transport, Suh Hoon-Taik says the they seriously intend to take part in the concession of the Nikola Tesla Airport.

– We want to show that our interest in the project is serious. We are ready to implement our experience and knowledge in the Serbian airport – he said and added that he was convinced that such an arrangement would be good for both Serbia and South Korea.

Hoon-Taik said that they would prepare a strategy to the end of turning the Nikola Tesla Airport into the main international airport in the Balkans and added that they would also be ready to expand the airport"s capacities as quickly as possible.

– We"ve heard that the number of the airport"s clients increases by around 7% each year. We need to make a good plan in line with the increase in the capacity, but also in order to provide top quality services to the passengers – he said.

Hoon-Taik emphasized that there were two training academies in South Korea, of which one at the Incheon Airport, training civil aviation professionals, which would also be useful for Serbian experts, as he estimated.

– We are prepared to share our knowledge and experience in managing and running an airport with experts in Serbia – he said.

The Incheon Airport at Seoul was built on the sea, between two islands. Its last year"s operating income amounted to EUR 1 billion, and 2016 marked the twelfth consecutive year of their winning the best airport worldwide award, based on research by the Airport Council international (ACI).

Incheon"s development plan consists of five stages. The airport has a capacity of 60 million passengers a year, and once the current, third phase is completed, the capacity might increase to 72 million.


"Mali" akcionari
Emitenti
Posrednici
Investitori
Proizvodi Centra
Arhiva vesti
Kontaktirajte nasKnjiga gostijuMapa sajta